PIC32MM0032GPL020T-I/ML
PIC32MM0032GPL020T-I/ML
Part Number:
PIC32MM0032GPL020T-I/ML
Manufacturer:
Micrel / Microchip Technology
Description:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 20QFN
Lead Free Status:
Lead free / RoHS Compliant
Stock Quantity:
30778 Pieces
Delivery Time:
1-2 days
Lead time:
4-8 weeks
Data sheet:
Introduction
Buy PIC32MM0032GPL020T-I/ML with LYNTEAM, save your money and time.
Our email: [email protected]
Specifications
Condition New & Original, tested
Country of origin Contact us
Marking Code Send by email
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2 V ~ 3.6 V
Supplier Device Package:20-QFN (4x4)
Speed:25MHz
Series:PIC® 32MM
RAM Size:8K x 8
Program Memory Type:FLASH
Program Memory Size:32KB (32K x 8)
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:20-VFQFN Exposed Pad
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of I/O:16
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
EEPROM Size:-
Detailed Description:MIPS32® microAptiv™ PIC® 32MM Microcontroller IC 32-Bit 25MHz 32KB (32K x 8) FLASH 20-QFN (4x4)