PIC24FJ64GA412-I/BG
PIC24FJ64GA412-I/BG
Part Number:
PIC24FJ64GA412-I/BG
Manufacturer:
Micrel / Microchip Technology
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 121TFBGA
Lead Free Status:
Lead free / RoHS Compliant
Stock Quantity:
49263 Pieces
Delivery Time:
1-2 days
Lead time:
4-8 weeks
Data sheet:
PIC24FJ64GA412-I/BG.pdf
Introduction
Buy PIC24FJ64GA412-I/BG with LYNTEAM, save your money and time.
Our email: [email protected]
Specifications
Condition New & Original, tested
Country of origin Contact us
Marking Code Send by email
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2 V ~ 3.6 V
Supplier Device Package:121-TFBGA (10x10)
Speed:32MHz
Series:PIC® XLP™ 24F
RAM Size:8K x 8
Program Memory Type:FLASH
Program Memory Size:64KB (22K x 24)
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Packaging:Tray
Package / Case:121-TFBGA
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of I/O:102
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
EEPROM Size:-
Detailed Description:PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 64KB (22K x 24) FLASH 121-TFBGA (10x10)