PIC16LF1615T-I/SL
PIC16LF1615T-I/SL
Part Number:
PIC16LF1615T-I/SL
Manufacturer:
Micrel / Microchip Technology
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14SOIC
Lead Free Status:
Lead free / RoHS Compliant
Stock Quantity:
54840 Pieces
Delivery Time:
1-2 days
Lead time:
4-8 weeks
Data sheet:
1.PIC16LF1615T-I/SL.pdf2.PIC16LF1615T-I/SL.pdf3.PIC16LF1615T-I/SL.pdf
Introduction
Buy PIC16LF1615T-I/SL with LYNTEAM, save your money and time.
Our email: [email protected]
Specifications
Condition New & Original, tested
Country of origin Contact us
Marking Code Send by email
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.8 V ~ 3.6 V
Supplier Device Package:14-SOIC
Speed:32MHz
Series:PIC® XLP™ 16F
RAM Size:1K x 8
Program Memory Type:FLASH
Program Memory Size:14KB (8K x 14)
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of I/O:12
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
EEPROM Size:-
Detailed Description:PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 14-SOIC