PIC16F19186T-I/PT
PIC16F19186T-I/PT
Part Number:
PIC16F19186T-I/PT
Manufacturer:
Micrel / Microchip Technology
Description:
FLASH
Lead Free Status:
Lead free / RoHS Compliant
Stock Quantity:
44194 Pieces
Delivery Time:
1-2 days
Lead time:
4-8 weeks
Data sheet:
1.PIC16F19186T-I/PT.pdf2.PIC16F19186T-I/PT.pdf3.PIC16F19186T-I/PT.pdf
Introduction
Buy PIC16F19186T-I/PT with LYNTEAM, save your money and time.
Our email: [email protected]
Specifications
Condition New & Original, tested
Country of origin Contact us
Marking Code Send by email
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2.3 V ~ 5.5 V
Supplier Device Package:48-TQFP (7x7)
Speed:32MHz
Series:PIC® XLP™ 16F
RAM Size:2K x 8
Program Memory Type:FLASH
Program Memory Size:28KB (16K x 14)
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:48-TQFP
Other Names:PIC16F19186T-I/PTCT
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of I/O:43
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
EEPROM Size:256 x 8
Detailed Description:PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 28KB (16K x 14) FLASH 48-TQFP (7x7)