DSPIC30F2010T-20E/SO
DSPIC30F2010T-20E/SO
Part Number:
DSPIC30F2010T-20E/SO
Manufacturer:
Micrel / Microchip Technology
Description:
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 28SOIC
Lead Free Status:
Lead free / RoHS Compliant
Stock Quantity:
33969 Pieces
Delivery Time:
1-2 days
Lead time:
4-8 weeks
Data sheet:
Introduction
Buy DSPIC30F2010T-20E/SO with LYNTEAM, save your money and time.
Our email: [email protected]
Specifications
Condition New & Original, tested
Country of origin Contact us
Marking Code Send by email
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2.5 V ~ 5.5 V
Supplier Device Package:28-SOIC
Speed:20 MIPS
Series:dsPIC™ 30F
RAM Size:512 x 8
Program Memory Type:FLASH
Program Memory Size:12KB (4K x 24)
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, Motor Control PWM, QEI, POR, PWM, WDT
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Number of I/O:20
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
EEPROM Size:1K x 8
Detailed Description:dsPIC dsPIC™ 30F Microcontroller IC 16-Bit 20 MIPS 12KB (4K x 24) FLASH 28-SOIC